Jak to wszystko opisać?

by Krzysztof Turowski

Przyznam szczerze że nie wiem od czego zacząć! W ciągu ostatnich kilku dni wydarzyło się tyle rzeczy które w temacie naszego łowiectwa że ciężko skupić się na pojedynczym temacie. Dlatego postaram się podsumować kilka rzeczy w jednym miejscu.
Przewiń w dół do następnej części

Sądy przeciwko przestępcom

Nazywa się Gaweł, Rafał Gaweł i nie jest super agentem, a pospolitym przestępcą. Media mówią o nim głównie jako o współzałożycielu “Teatru TrzyRzecze” i “Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” a w środowisku myśliwych znany jest jako założyciel ruchu “Ludzie Przeciw Myśliwym”. Człowiek ten został skazany prawomocnym wyrokiem  na dwa lata więzienia przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Podobno wyłudzenia i oszustwa finansowe oszacowano na łączną sumę 800 000 zł. Pan Gaweł i tak ma szczęście, bo Sąd Apelacyjny złagodził mu karę z czterech lat do dwóch lat więzienia. Mam dziwne wrażenie że to nie koniec bo LPM nie przestaje działać i wciąż zbiera pieniądze ku uciesze zaślepionych nienawiścią fanatyków. Kto wie, może środki przydadzą się panu Gawłowi na okres przejściowy gdy opuści więzienie i będzie musiał szukać nowej, ciekawej i ambitnej pracy. Póki co na przemyślenia ma sporo czasu. Osobiście wierzę że to dopiero początek i niebawem wielu prezesów i członków podobnych organizacji trafi pod sąd.

Schowaj portfel, ale nam daj.

Ruchów anty łowieckich jest coraz więcej i coraz częściej słychać głosy, że nie chcą mieć niczego wspólnego ze wspomnianym wcześniej LPM-em. Mówi się, że nie ma żadnych dowodów na prowadzenie statutowej działalności przez LPM. Podobno nie wiadomo co dzieje się ze środkami z darowizn, nie ma sprawozdań finansowych, a samo LPM manipuluje pozyskanymi materiałami wstawiając zdjęcia i filmy z zagranicy które to rzekomo mają opisywać polskich myśliwych. Podają własny numer konta pod akcjami innych ruchów antyłowieckich, a prowadzony przez nich azyl o nazwie lisie niebo najprawdopodobniej nie istnieje! My słyszymy to od dawna, ale dopiero teraz takie rewelacje pojawiły się chociażby na stronach grupy Łódzki Ruch Antyłowiecki

Przez to całe zamieszanie  biedny darczyńca sam nie wie co zrobić i komu ma płacić. Jak oddzielić ziarno od plew? Która organizacja jest naprawdę antyłowiecka a która tylko udaje. A może to wszystko jedna wielka farsa i oni wszyscy najzwyczajniej w świecie chcą Waszych pieniędzy? Mam na to radę – jeśli faktycznie chcesz pomóc i przekazać komuś swoje pieniądze to zrób to z głową. Istnieje wiele domów dziecka i fundacji które naprawdę pomagają potrzebującym. Jeśli nie wiesz której zaufać to kup skarbonkę i co miesiąc odkładaj do niej określoną sumę, a przed samym Bożym Narodzeniem przekaż te środki na zakup prezentów i zabawek dla dzieci z domów dziecka czy hospicjów. Wtedy naprawdę pomożesz!
Przewiń w dół do następnej części


“Szanowny Panie Ministrze,“

Będąc w temacie pomagania nie można pominąć akcji “Myśliwska Paczka” w ramach której do 22 grudnia koła łowieckie pomagały potrzebującym w całej Polsce. Nasza pomoc trafiała do wspomnianych wcześniej domów dziecka, domów samotnej matki czy domów opieki seniora a nawet bezpośrednio do rodzin w ciężkiej i trudnej sytuacji finansowej. Również i moje koło łowieckie brało czynny udział w tym przedsięwzięciu z czego jestem bardzo dumny. Temat myśliwskiej paczki był także poruszany w podsumowaniu przesłanym przez Polski Związek Łowiecki do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka. Całość bez problemu znajdziecie na stronach PZŁ pod tym linkiem. Znajdziecie tam wiele informacji o przeprowadzonej reformie Zarządu Głównego PZŁ, informacji odnośnie audytu wewnętrznego i dalszych audytach które mają dotyczyć Ośrodków Hodowli Zwierzyny iprocedury zakupu siedziby Zarządu Głównego PZŁ. Tekst zawiera sporą ilość informacji o planowanych i zrealizowanych celach z roku 2018. Choć tematem numer jeden jest ASF i reformy w strukturach, to zobaczycie tam także inne ciekawe zagadnienia jak chociażby współpraca z łucznikami, czy nawiązanie stałego kontaktu z USA i Kanadą który może w przyszłości zaowocować możliwością przeprowadzenia kursu na myśliwego za granicami naszego kraju.

Myślę, że każdy myśliwy powinien przeczytać ten dokument, dotyczy on bowiem nas, naszej wspólnej organizacji i zmian które nas dotykają.

Front wschodni i zachodni

Tematem który w pewien sposób łączy się z  powyższym podsumowaniem PZŁ są nadciągające polowania wielkoobszarowe. Cały kraj od zachodu na wschód będzie w tym samym czasie redukował praktycznie do zera populację dzików. Protestują zarówno pseudoekolodzy jak i sami myśliwi, a ponieważ tego tematu nie da się opisać w kilku linijkach tekstu to niebawem do niego powrócę.

Darz Bór!

 

You may also like

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro