Skąd pomysł na Straż przednią?

by Krzysztof Turowski

Nowy pomysł na łowiectwo, czy może wreszcie dobry sposób na rozwiązanie problemu ASFu wśród dzików? Czym jest nowy pomysł o nazwie Straż Przednia i dlaczego się pojawił?

Mamy ostatnio wiele pomysłów na to kto, jak i dlaczego powinien kierować myśliwymi i co takiego myśliwi powinni robić. Od wegan, którzy często chcieli by nas torturować, przez zmanipulowane przez nich społeczeństwo, które przy schabowym mówi, że myśliwi to zły człowiek mordujący biedną sarnę. Do skłóconych polityków, których część chciałaby abyśmy faktycznie wystrzelali wszystko co ma w nazwie dzik, a druga część chce odesłać nas nawet 500 metrów od budynków a potem krzyczeć, że wirus się rozprzestrzenia.a
Przewiń do następnej części. 

Z jednej strony rozumiem Ministra Środowiska, który chciałby jak najszybszego zakończenia kryzysu o nazwie ASF dając nam do ręki chociażby takie narzędzia jak chłodnie lub odstrzał sanitarny i dodatkowy urlop. Z drugiej jednak strony pomimo ciężkiej pracy, którą w to wszystko wkładamy wciąż słyszymy jak to niewiele robimy, jak mało pozyskujemy i jak mało pracujemy.

Gdzieś dalej pojawia się jeszcze pomysł zaangażowania myśliwych z wojska i policji, aby stworzyć nowy byt pod nazwą „Straż przednia”. Jak rozumiem, taka straż miała by być czymś na zasadzie super jednostki myśliwych, której zadanie polegało by na tym, aby szybko reagować na doniesienia o pojawiających się dzikach. Niczym antyterroryści, którzy wskakują z dachu oknem i po chwili wychodzą z pokonanym wrogiem.

Zastanawia i wręcz przeraża mnie to do czego może to doprowadzić. W chwili obecnej w wielu kołach mamy już nie jedną a dwie książki ewidencji polowań (jedną normalną a drugą na odstrzał sanitarny). To już dosyć spore zamieszanie, a do tego wszystkiego mamy dodać jeszcze specjalną jednostkę, która ma móc szybko i skutecznie pojawiać się w obwodach? Co, jeśli ktoś już tam poluje? Może być bardzo tłoczno i wręcz niebezpiecznie.

Co z dzikami w miastach – na przedmieściach i w centrach. Tam też będą strzelać? Co z udziałem dzieci w polowaniach, czy te oddziały będą wyjęte z pod tego prawa? Bo załóżmy, że nieopodal pojawił się 17 latek, który widzi jak ktoś poluje. Czy może taki odstrzał nie będzie polowaniem i nie będzie miał prawnych obostrzeń.
Przewiń w dół do następnej części

FREJA (Ladies / Kobiety)

HELA (Ladies / Kobiety)

FRIGGA UNN GREEN (Ladies / Kobiety)

Za chwilę sezon polowań zbiorowych na który zęby szykują pseudoekolodzy chcący je blokować. Dostali na to zielone światło od tych samych polityków, którzy chcą, aby jak najszybciej wystrzelać dziki. Kontrargumentem jest co prawda to, że kary za blokowania polowań nie było przez bardzo długo i pojawiło się na chwilę, ale kiedy kary zniknęły, veganie wręcz zawyli z radości i już nie odpuszczą. Co, jeśli taka straż przednia spotka się z ekoterrorem. Czy może wykonać zadanie walki z wirusem, a sąd będzie mógł terrorystów zatrzymać?

Dodatkowo pojawia się informacja, że pomysł na straż przednią wynika z braku możliwości naciskania na PZŁ.

Myślę, że może zamiast ciągle naciskać, warto spojrzeć trochę inaczej na nas myśliwych. Fakt z jednej strony daje się nam narzędzia do walki z wirusem, co jest dużym wsparciem szczególnie dla kół, których na chłodnie nie było stać, ale s drugiej strony patrzy się na to jak społeczeństwo miesza nas z błotem i nie robi się nic, aby pokazać, że myśliwy to normalny człowiek, który z szacunkiem podchodzi do tego co robi i do upolowanej zwierzyny. Przecież walka z ASFem to ochrona przyrody i troska o gospodarkę. Nie ma tu niczyjej złej woli.

Obrywamy praktycznie z każdej strony, realizując ciężkie zadanie jakim jest walka z wirusem, żeby po chwili usłyszeć, że i tak jesteśmy bandą starych pijących dziadów, którzy strzelają do wszystkiego co się rusza mając gdzieś prawo. Widzę i czuję, że nikt, poza myśliwymi nie reaguje na takie zachowanie. Mało tego wymagania wobec nas są coraz większe.

Mamy strzelać, bo jak nie to pojawią się tacy których się do tego zmusi się np. rozkazem.
Przewiń w dół do następnej części.

Fox wallet / Portfel List

How wallet / Portfel dzik

Deer wallet / Portfel Jeleń

Zastanawiam się, jak wyglądałoby to wszystko gdybyśmy mieli także inne wsparcie niż niezbędne narzędzia (jak np. chłodnia), aby móc wykonywać plan.
Mówiąc o innym wsparciu, mówię o pracy na rzecz wizerunku myśliwych, informowania społeczeństwa jak naprawdę wygląda polowanie i dlaczego polujemy. Mówię o pomocy w przekazywaniu łowiectwa z pokolenia na pokolenie, wsparciu przy szkoleniach psów próbach pracy i konkursach, wsparcia przy polowaniach poprzez zapewnienie jego bezpiecznego wykonania. Pomocy w walce z eko-terrorem.

Można wymuszać na nas redukcję dzika, można też zmieniać prawo tak, aby w tym samym czasie nam to utrudniać. Na sam koniec można się dziwić, że myśliwi nie wychodzą, aby strzelać do dzików.

Skoro nie wychodzą to może faktycznie trzeba ich zmusić i utworzyć Straż Przednią.  Wystrzelają wszystko a potem wszystkich nas okrzyknie się mianem morderców strzelających do wszystkiego co się rusza.

Nie rozumiem tylko dlaczego nie można spojrzeć na to wszystko z naszej perspektywy i zrozumieć czego nam naprawdę trzeba, aby skuteczniej realizować powierzone nam zadanie, które chcemy wykonać i faktycznie realizujemy.

Darz Bór!

You may also like

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro