Dzień dobry, cześć, Darz Bór!

by Krzysztof Turowski

Tak naprawdę nie ma znaczenia jak będziemy się tutaj witać, ważne jest, że jesteś w miejscu które jest przyjazne myśliwym, wędkarzom, wszystkim, którzy kochają spędzać czas na wolnym powietrzu i każdemu komu leży na sercu przyroda i los dzikich zwierząt.

Na moim blogu będziemy poruszać tematy związane z łowiectwem, dobrą i smaczną domową kuchnią, życiem na wsi i w zgodzie z naturą. Porozmawiamy na temat własnych wyrobów, produkcji domowego wina, pieczenia mięsa lub chleba.

Wyjdziemy razem na łowy, porozmawiamy o nowoczesnym łowiectwie, zmian jakie w nim zachodzą, poznasz też moje zdanie. Uraczę Cię moimi zdjęciami, a od czasu do czasu pewnie napiszę coś z zupełnie innej beczki.

Jestem myśliwym. Dumnym z tego co robi. Nie narzucam nikomu swojego zdania, swojej opinii, szanuję myśliwskie tradycje i chciałbym żebyś Ty, odwiedzając to miejsce również to uszanował.

Nie jest to miejsce na wulgaryzmy, obrażanie kogoś kto ma inne poglądy. Możemy, a nawet powinniśmy dyskutować i chciałbym, abyśmy robili to kulturalnie. Wierzę, że uda mi się zainteresować tematem łowieckim wiele osób.

Liczę na to że ten blog pokaże, że łowiectwo to nie tylko strzelanie do zwierząt, a mały zajączek może wywołać ogromne szkody.

Wiele osób pyta mnie, dlaczego w ogóle poluję.  Odpowiedzi jest kilka i chyba dopiero wszystkie razem stanowią o tym, co pociąga mnie, i innych, w łowiectwie.

Uwielbiam spędzać czas poza domem, oglądać wschody i zachody słońca, poranną rosę na łące czy szron na drzewach.


Łowiectwo to aktywna ochrona przyrody, dbanie o bioróżnorodność i nasze otoczenie. Jako myśliwy mogę brać czynny udział w trudnej misji jaką jest dbanie o środowisko naturalne.

Ponadto dbam o swoją rodzinę i uważam, że nie ma zdrowszego mięsa niż dziczyzna. Zresztą, nie tylko dziczyzna, a wszystko zrobione samodzielnie jest zdrowsze i smaczniejsze.

Dodatkowo, łowiectwo to także przyjaciele, na których można polegać, wspólne wyprawy na łowy, i dbanie o tradycję. Nie ma nic lepszego, niż spędzanie czasu wśród przyjaciół.  

Każdy dzień to przygoda i wcale nie trzeba tego dnia strzelać. My myśliwi mówimy, że polowanie było udane nawet jeśli nie oddaliśmy żadnego strzału, bo wiemy, że nie tylko o strzelanie tutaj chodzi.

Zapraszam w moje skromne progi!

Darz Bór!

You may also like

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro